Metformina

Kupić Metformina: leki na obniżenie cukru we krwi bez recepty

metformina bez recepty

Metformina 850 mg jest jednym z najbardziej skutecznych preparatów do normalizacji przemiany materii. Lekarze przepisują Metforminę w leczeniu cukrzycy i do odchudzania. Kupić Metformina bez recepty możesz w aptece online.

Do czego służy Metformina

Najczęściej Metformina 850 mg jest zalecana do leczenia cukrzycy typu drugiego. W przypadku tej choroby proces przetwarzania składników odżywczych w wątrobie zostaje zakłócony, w wyniku czego wątroba syntetyzuje prawie trzy razy więcej glukozy, niż jest to niezbędne dla zdrowego człowieka. Wysoki poziom glukozy we krwi jest niebezpieczny dla zdrowia, ponieważ może zakłócić funkcjonowanie niemal wszystkich narządów, a nawet wywołać śpiączkę. Aby obniżyć poziom cukru, trzustka zaczyna aktywnie syntezować hormony insuliny, które transportują cząsteczki glukozy do tkanek, gdzie są wykorzystywane jako źródło energii lub zostają w podskórnej tkance tłuszczowej.

Aby znormalizować pracę organizmu przy cukrzycy drugiego typu, zaleca się kupić tabletki na cukrzycę bez recepty. Lekarze również często zalecają pacjentom korzystać z Metforminy w celu zmniejszenia masy ciała przy otyłości, spowodowanej cukrzycą.

kup teraz

Jak działa Metformina?

Metformina 850 mg aktywuje AMP- aktywowaną kinazę białkową. To enzym wątroby, który jest odpowiedzialny za metabolizm glukozy i tłuszczów. Wraz z tym Metformina 850 mg hamuje proces glukoneogenezy, w wyniku którego powstaje glukoza. Synteza glukozy zmniejsza się o ponad 30%, a poziom cukru we krwi spada.

Metformina do odchudzania

Metformina 500 mg, oprócz spadku poziomu glukozy aktywizuje utlenianie tłuszczów i zwiększa wrażliwość tkanek na insulinę. To znaczy, że podczas diety i ćwiczeń człowiek będzie mógł bardziej efektywnie spalić tłuszcz (u chorych na cukrzycę odchudzanie często odbywa się powoli i ciężko). Ponieważ tkanki są bardziej wrażliwe na insulinę, glukoza z krwi dostaje się do tkanki mięśniowej, gdzie zużywa się w jakości paliwa podczas ćwiczeń. To również pomaga utrzymać zdrowy poziom cukru we krwi i pozbyć się nadwagi.

Kupić Metformina (glucophage) bez recepty często zalecają sportowcom (zazwyczaj kulturystom), którzy chcą przed zawodami zmniejszyć ilość tłuszczu w organizmie, zachowując maksymalną masę mięśniową. Metformina 500 mg pozwala intensywnie trenować, ponieważ zwiększa ilość energii i przyspiesza spalanie tłuszczu. Taką samą korzyść Metformina 850 mg zapewnia ludziom z otyłością.

Jak brać Metforminę?

Bierz Metformina po posiłku. Początkowa dawka dobowa Metforminy wynosi 1000 mg. Po 10-15 dniach dawkę zalecane jest 1500-2000 mg Metforminy na dobę. Maksymalna dopuszczalna dawka dobowa wynosi 3000 mg. Aby zmniejszyć ryzyko działań niepożądanych ze strony układu pokarmowego, dzienną dawkę zaleca się podzielić na 2-3 razy.

Skonsultuj się z lekarzem, zanim kupisz Metforminę 850 mg. Lekarz przepisze odpowiednią dawkę i dobierze narzędzia do kompleksowej terapii.

Metformina cena w aptece

W aptekach internetowych w Polsce można kupić Metformina bez recepty w dawkach 500 i 850 mg. Cena leku zależy od dawki. Dostępna jest Metformina w opakowaniach 60-360 tabletek. Cena Metformin 500 mg wynosi 1.10 – 1.60 zł. Średnia cena Metformin 850 mg waha się od 2.60 zł. Ceny podane są za 1 tabletkę.

Przeciwwskazania:

 • ciężkie zaburzenia pracy nerek;
 • prekomie cukrzycowe, ketocyjanoza;
 • gangrena;
 • odwodnienie organizmu (na przykład, w przypadku wymiotów lub biegunki);
 • zespół stopy cukrzycowej;
 • ciężkie choroby zakaźne, stany zapalne;
 • zawał mięśnia sercowego;
 • zaburzenia pracy nadnerczy;
 • alkoholizm;
 • niewydolność wątroby;
 • dieta, przewidująca dzienną kaloryczność mniej niż 1000 kcal;
 • ciąża i okres laktacji;
 • stany patologiczne, powodujące niedotlenienie tkanek.

Skutki uboczne

 • zaburzenia trawienia (ból brzucha, brak apetytu, metaliczny smak w ustach, nudności, wymioty);
 • zaczerwienienie skóry;

Inne działania niepożądane występują bardzo rzadko. Jeśli zauważysz jakiekolwiek objawy niepożądane występujące po zażyciu Metforminy, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Gdzie kupić Metformin w Polsce?

W większości aptek w Polsce kupić Metforminę można wyłącznie na receptę. Większość ludzi jednak zmuszeni brać Metforminę przez dłuższy czas, a do każdego zakupu leków potrzebna jest nowa recepta. Jeśli nie masz czasu lub możliwości, aby uzyskać receptę, lub w aptekach twojego miasta Metformina nie jest sprzedawana, można kupić leki na obniżenie cukru we krwi bez recepty w aptece online. Na stronie dowiesz się wszystkich niezbędnych informacji o produkcie i będziesz mógł uzyskać bezpłatne porady wykwalifikowanego specjalisty.

Dzięki Metforminu ludzie z cukrzycą mogą znacznie poprawić jakość swojego życia, poprawiając ogólne samopoczucie i wygląd. Dla wielu pacjentów Metformina stała się prawdziwym kluczem do zdrowia i długowieczności.

Przypisy: zdrowie.gazeta.pl, polki.pl/zdrowie

Leave a Comment: